VEEAM Cloud Connect - Usługi dla firm

Czy wiesz, że

Jeśli chcesz, aby kopie zapasowe Twoich danych były maksymalnie bezpieczne, powinieneś kierować się szeregiem dobrych praktyk w zakresie ich tworzenia i przechowywania?

Veeam Cloud Connect – backup w chmurze

Ważnym elementem strategii bezpieczeństwa każdej firmy powinno być przechowywanie kopii danych w trzech egzemplarzach na przynajmniej dwóch nośnikach. Rekomendacje mówią też, że jeden z backupów powinien pozostawać poza siedzibą firmy. Niestety nie każda organizacja jest w stanie samodzielnie tę strategię bezpieczeństwa realizować ze względu na brak środków lub wykwalifikowanych pracowników, którzy byliby w stanie stworzyć odpowiednią infrastrukturę i ją utrzymać. Rozwiązaniem jest backup w chmurze (Backup as a Service) oparte na oprogramowaniu firmy Veeam – platforma Veeam Cloud Connect.

Czym jest usługa Veeam Cloud Connect?

Obrazek do tekstu

Veeam Cloud Connect umożliwia przechowywanie kopii bezpieczeństwa poza firmą bez konieczności samodzielnego zarządzania infrastrukturą. Usługa zapewnia pełne bezpieczeństwo przechowywanych danych, a także bardzo łatwe i szybkie przywracanie danych i systemów w przypadku awarii. Przesyłane automatycznie pliki stają się częścią hostowanego repozytorium prowadzonego przez dostawcę usług chmurowych.

Backup w chmurze to bezpieczne przechowywanie kopii zapasowych (włączając w to maszyny wirtualne), a także serwerów fizycznych i stacji roboczych. Zarządzanie backupem nie wymaga żadnego doświadczenia i możliwe jest bezpośrednio z poziomu centralnego panelu administracyjnego lub za pomocą konsoli Veeam.

Jak działa Veeam Cloud Connect?

Obrazek do tekstu

Platforma umożliwia firmom tworzenie kopii zapasowych oprogramowania oraz replik i zautomatyzowane ich wysyłanie do hostowanego repozytorium w centrach danych dostawcy usługi. Jest to pewnego rodzaju platforma w chmurze udostępniana klientom, do której mają pełny wgląd. Backup może zostać przywrócony w każdej chwili. Przesyłanie kopii jest szyfrowane, nie musisz więc obawiać się transferu.

Veeam Cloud Connect umożliwia zautomatyzowane wysyłanie i odzyskiwanie kopii zapasowych bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów obsługi procesów i tworzenia własnej infrastruktury IT. Dane są przesyłane błyskawicznie – wystarczy kilka kliknięć, aby zabezpieczyć swój software i dane na wypadek awarii. Backup w chmurze to pewność, że firmowe dane są chronione i jednocześnie zawsze dostępne.

Kto powinien korzystać z usługi Veeam Cloud Connect?

Usługa jest kierowana przede wszystkim do przedsiębiorstw, które wiedzą, jak istotne jest przechowywanie kopii zapasowych w lokalizacji zewnętrznej, ale jednocześnie nie mają możliwości lub środków, aby zbudować własne data center. Veeam Cloud Connect jest dla nich doskonałą alternatywą, która gwarantuje bezpieczeństwo, a jednocześnie optymalizuje zużycie zasobów.

Usługa jest odpowiedzią na wszelkiego rodzaju ryzyka utraty danych (cyberataki, awarie, przypadkowe usunięcie danych, katastrofy naturalne). Przed ryzykiem powinna się dziś zabezpieczyć każda organizacja, która poważnie traktuje firmowe dane i chce mieć nad nimi kontrolę.

DRaaS i BaaS w Veeam Cloud Connect

Usługa Veeam Cloud Connect dostępna jest w dwóch modelach – Backup as a Service (BaaS) i Disaster Recovery as a Service (DRaaS). BaaS i DRaaS umożliwiają w pełni kontrolowane zarządzanie backupem krytycznych danych w chmurze bez potrzeby tworzenia własnego repozytorium zewnętrznego.

BaaS w Cloud4You to najwyższe standardy archiwizacji danych, a DRaaS – gwarancja ciągłości działania biznesu w każdej nieprzewidzianej sytuacji.

Zalety korzystania z Veeam Cloud Connect

Veeam Cloud Connect to w pełni bezpieczny i zautomatyzowany backup w chmurze obliczeniowej, który przynosi wiele korzyści i jest obecnie najwyższym standardem bezpieczeństwa.

Backup i replikacja danych w chmurze

Narzędzie pozwala na zautomatyzowanie tworzenia kopii zapasowych i umożliwia przechowywanie ich i opcję replikacji w chmurze. Twój backup znajduje się w lokalizacji zewnętrznej, masz jednak do niego cały czas pełny wgląd.

Kompleksowe szyfrowanie kopii zapasowych

Dane Twojej firmy są w pełni bezpieczne na każdym etapie. Kopie zapasowe i repliki szyfrowane są zarówno w źródle i repozytorium, jak i podczas transferu. Szyfrowanie nie powoduje jednak żadnych strat w kompresji czy szybkości przesyłania.

Disaster Recovery kopii zapasowych

W razie awarii lub cyberataku kopie wystarczy kilka kliknięć, aby odzyskać krytyczne dane przechowywane w ramach Veeam w lokalizacji chmurowej. Dzięki temu możesz błyskawicznie przywrócić ciągłość działania dla krytycznych aplikacji. Nieważne, czy chodzi o całą maszynę wirtualną czy kilka plików, szybko, elastycznie i bezpiecznie możesz przełączyć się na zewnętrzne repozytorium w chmurze.

Integracja z oprogramowaniem VMware Cloud Director

Oprogramowanie obsługuje środowiska zwirtualizowane jak Hyper-V czy VMware. Odzyskiwanie maszyn wirtualnych jest szybkie i bezproblemowe. Narzędzie jest opcją w pełni zintegrowaną z oprogramowaniem VMware Cloud Director, dzięki czemu masz do dyspozycji zaawansowane samoobsługowe funkcje tworzenia i odzyskiwania kopii.

Szybkie odzyskiwanie z kopii zapasowych

Narzędzie oferuje łatwy wgląd i obsługę przechowywania kopii, wliczając w to szybkie odzyskiwanie – wszystkie opcje dostępne są z poziomu jednej konsoli.

Przechowywanie backupu w chmurze za pomocą Veeam Cloud Connect

Oprogramowanie Veeam to obecnie jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jeśli chodzi o tworzenie, przechowywanie i odzyskiwania backupu. Twoje pliki, dokumenty i foldery (włącznie z bazami danych) są automatycznie i regularnie archiwizowane do bezpiecznego repozytorium w zewnętrznym data center.

Backup jako usługa jest wyjątkowo łatwy w zarządzaniu, a jednocześnie gwarantuje pełne zabezpieczenie przed utratą danych. Jest dostępny z każdego miejsca przez Internet i można uruchomić go niemal natychmiast.

Koszty wdrożenia Veeam Cloud Connect

Obrazek do tekstu

Ogromną zaletą narzędzia Veeam jest możliwość wyboru pakietu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zastosowanie funkcji Veeam Cloud Connect nie wymaga inwestycji w osobną licencję i jest częścią: Veeam Availability Suite, Veeam Backup & Replication i Veeam Backup Essentials.

W Cloud4You gwarantujemy Ci elastyczność i indywidualne podejście do Twojego projektu. Dodatkowo otrzymasz wsparcie ekspertów m.in. administratorów VMware czy Microsoft. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!

Tagi oferty: veeam cloud connect, connect cloud usługa, cloud connect

Zapraszamy do współpracy

dołącz do grona naszych klientów!

Kontakt