Backup Microsoft 365 (kiedyś Office 365)

Czy wiesz, że

Większość użytkowników pakietów programów biurowych Office 365 sądzi, że firma Microsoft w pełni chroni wszelkie oferowane przez siebie usługi?

Obrazek do tekstu

W pewnym sensie jest to prawda, jednak ta ochrona ma ograniczenia, ponieważ skupia się przede wszystkim na możliwości odzyskania usługi, gdy np. uszkodzone zostaną dane albo wystąpi nagła awaria sprzętu.

W przypadku, gdy niechcący Ty lub których z Twoich pracowników usunie dane (wiadomości w skrzynce pocztowej a nawet całe konto) lub gdy nastąpi atak np. typu ransomware, który zablokuje system, firma Microsoft wolna jest od wszelkiej odpowiedzialności w zakresie ochrony danych. Oferowane przez koncern funkcje przechowywania danych niestety są dość mocno ograniczone, nawet w przypadku firmowej subskrypcji.

W takich sytuacjach tworzenie kopii zapasowych danych i ich przechowywanie w bezpiecznym, dowolnym miejscu, może uratować Twoją firmę. Bezpieczne tworzenie kopii dla Office 365 obejmuje kopie danych z SharePoint i OneDrive oraz innych danych pakietu Office 365.

Office 365 backup umożliwia tworzenie kopii zapasowych kontaktów, poczty, kalendarzy i danych umieszczonych w kontach OneDrive i SharePoint. Dzięki tworzeniu i przechowywania kopii danych Twoja firma oszczędza czas i pracę – pracownicy łatwo mogą odnaleźć utracone pliki, a dodatkowo cała organizacja otrzymuje ochronę przed takimi zagrożeniami jak ryzyko straty dostępu czy innymi, których nie gwarantuje subskrypcja Microsoft.

Dlaczego warto tworzyć kopie zapasowe pakietu Office 365 (Microsoft 365)?

Dane, które przechowujesz w ramach subskrypcji Microsoft, w pełni należą do Ciebie jako właściciela firmy. Dlatego to na Tobie spoczywa bezpieczeństwo danych i obowiązek ich ochrony, zarówno danych znajdujących się w Twoim komputerze, jak i sprzęcie całych zespołów. Dlaczego powinno się tworzyć kopie zapasowe pakietu Office 365?

Obrazek do tekstu

Program pocztowy Office 365 nie zachowuje wiadomości e-mail, które zostały usunięte. Można je odzyskać tylko w ciągu 30 dni, jeśli nie opróżnisz w tym czasie folderu Kosz.

Nie ma możliwości odzyskania danych po ataku typu ransomware, który wymusza okup. Zapłacenie okupu nie daje żadnej gwarancji, że odzyskasz swoje pliki Office 365, poszczególne foldery czy którąkolwiek z systemowych aplikacji. Jeśli dane i programy przechowujesz tylko lokalnie, narażasz się na ogromne straty.

Ochrona danych pakietu Office 365 nie oferuje drugiej kopii danych. Microsoft przechowuje dane w chmurze, jednak wciąż kopie pakietu Office 365 pozostają pod pełną kontrolą Microsoft. Niektóre branże, szczególnie te, które operują na wrażliwych danych, wymagają przechowywania kopii zapasowych zgodnie z zasadą 3-2-1 (trzy kopie zapasowe na dwóch różnych nośnikach, jedna kopia poza siedzibą firmy) – subskrypcja Office tego nie obejmuje.

Jak widzisz, ochrona danych pakietu Office 365 i przechowywanie kopii zapasowych to niezbędny element funkcjonowania Twojej firmy. Funkcje odzyskiwania i kopie zapasowe oferowane w pakiecie są zdecydowanie niewystarczające. Nie ma też możliwości cofnięcia się do ostatniej sprawnej wersji oprogramowania, bowiem usługa nie obsługuje funkcji odzyskiwania według daty. Poszczególne foldery nie mogą być odrębnie odzyskiwane, to samo dotyczy danych w skrzynkach pocztowych. Możesz jedynie odzyskać wszystkie foldery OneDrive, co może trwać bardzo długo, gdyż w ramach usługi OneDrive for Business zbierają się tam niemal wszystkie dane. Nie możesz też odzyskać danych starszych niż sprzed 30 dni.

Veeam Backup dla Office 365 (Microsoft 365) – rozwiązanie do przywracania danych

Jeśli chcesz wyeliminować ryzyko utraty dostępu i kontroli nad danymi pakietu Office 365, powinieneś rozważyć najlepszy backup dla Microsoft Office 365 – bezpieczne tworzenie kopii umożliwi Ci Veeam Backup for Business. Twoje systemy i dane są stale chronione i dostępne bez przerwy, nawet jeśli masz do czynienia z przypadkowym usunięciem danych lub konieczne jest przywracanie danych programu Teams. Veeam Backup skutecznie zabezpiecza programy Exchange Online, OneDrive for Business i Microsoft Teams.

Nieważne, czy w swojej firmie korzystasz z pełnej subskrypcji pakietu danych Office 365 czy z hybrydowego środowiska Exchange/Office 365, potrzebujesz maksymalnej kontroli nad swoimi danymi oraz poręcznych i łatwych w obsłudze funkcji tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania.

Veeam Backup dla pakietu Office 365 sprawi, że systemy będą cały czas dostępne dla Ciebie i Twoich pracowników, a ryzyko utraty dostępu np. do skrzynki pocztowej już nie będzie Wam zagrażać.

Do kopii zapasowych masz swobodny dostęp z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym czasie. Narzędzie umożliwia tworzenie kopii zapasowych lokalnie i pozwala na szybkie odzyskiwanie danych pakietu Office 365, wliczając w to całe skrzynki pocztowe i wybrane, poszczególne foldery lub pliki.

Rozwiązanie Veeam Backup jest zintegrowane z Veeam Backup & Replication, dzięki czemu przechowywanie danych odbywa się w środowisku chmurowym i możliwe jest przenoszenie danych między pakietem Office 365 a lokalnym wdrożeniem serwera Exchange.

Funkcjonalności Veeam Backup for Microsoft Office 365

Konieczność tworzenia kopii zapasowych w dodatkowej lokalizacji wynika między innymi z reguły 3-2-1. Choć część kopii może być przechowywana lokalnie, w przypadku co najmniej jednej warto skorzystać z zewnętrznej platformy chmurowej. Gdy nie posiadasz łatwo dostępnej kopii danych, pozyskiwanie np. wiadomości e-mail, aby zapewnić zgodność z przepisami może okazać się bardzo kosztowne i czasochłonne.

Veeam Backup for Microsoft Office 365 wyposażony jest w wiele przydatnych funkcjonalności, dzięki którym przywracanie danych jest prostsze niż myślisz. Udostępnia dostosowane funkcje backupu i wyszukiwania, a także superelastyczne opcje odzyskiwania i eksportu. Dzięki temu możesz swobodnie wykonywać operacje w skrzynkach pocztowych, plikach i witrynach pakietu Microsoft Office 365.

Najnowsza wersja rozwiązania obejmuje ponad pięćdziesiąt ulepszeń, dzięki czemu konfiguracja i utrzymywanie bezpieczeństwa są jeszcze sprawniejsze, a zarządzanie, widoczność i zgodność z przepisami – łatwe we wdrożeniu i utrzymaniu. Najnowsza wersja ma takie nowości jak ochrona danych OneDrive for Business i SharePoint, a także przeprojektowany kreator zadań, dzięki któremu wybieranie obiektów jest elastyczne i intuicyjne.

Kopie zapasowe danych dla skrzynek pocztowych

Rozwiązanie Veeam Backup umożliwia pobieranie poszczególnych elementów skrzynek pocztowych (wiadomości e-mail, kontakty, kalendarz) z instancji chmurowej, a następnie tworzenie kopii zapasowych danych jako bazy danych archiwum. Kopie zapasowe są możliwe do szybkiego odzyskania, a wbudowane narzędzie Veeam Explorer umożliwia szybkie wyszukiwanie i odzyskiwanie nawet pojedynczych elementów, które są przechowywane w archiwach pakietu Office 365. Elementy można przywracać bezpośrednio do skrzynki pocztowej lub zapisywać jako pliki i wysyłać. Pełna kontrola to nie wszystko – narzędzie umożliwia bezpośrednie przywracanie elementów Microsoft Office 365 na ponad 25 różnych sposobów, co gwarantuje maksymalną elastyczność.

Kopie zapasowe folderów OneDrive dla firm

Nie ma chyba bardziej skutecznej metody przywracania danych i folderów OneDrive dla Firm niż niezawodne przywracanie granularne, dostępne w ramach rozwiązania Veeam. Umożliwia wyszukiwanie poszczególnych plików i folderów, a następnie przywrócenie wybranych elementów za pomocą tylko kilku kliknięć. W tym zakresie czołowe rozwiązanie Veeam po prostu nie ma sobie równych.

Tworzenie kopii zapasowych SharePoint

Kopia zapasowa środowiska SharePoint zabezpiecza wszystkie pliki, foldery i dokumenty, na których pracuje Twoja firma. Tworzenie kopii w ramach usługi Veeam Backup odbywa się automatycznie nawet co pięć minut, a w razie awarii lub utraty danych ich przywrócenie jest szybkie i zupełnie bezproblemowe. Możesz samodzielnie określić częstotliwość i godziny tworzenia kopii zapasowych.

Tworzenie kopii zapasowych dla Microsoft Teams

Warto wspomnieć, że dane publikowane i udostępnione w czatach, plikach i witrynach programu Microsoft Teams są w pełni chronione dzięki kronikowaniu danych Microsoft Teams w programach Exchange Online i SharePoint Online.

Tworzenie kopii zapasowych dla Exchange Online

Tak jak w przypadku kopii SharePoint Online i programu Microsoft Teams, kopie zapasowe Exchange Online możesz wykonywać automatycznie, określając wcześniej wybraną częstotliwość i godziny ich tworzenia. Pełna kontrola i przechowywane w ramach kopii dane Exchange Online opierają się na mechanizmie Extensible Storage Engine.

Główne zalety kopii zapasowych Veeam Backup

Gdy prawidłowo wykonujesz backupy za pomocą programu Veeam Backup dla Office 365, mogą one być przechowywane przez wiele miesięcy, a nawet wiele lat przy zachowaniu wysokiej wydajności i jednocześnie małym zużyciu miejsca. Architektura rozwiązania jest doskonale skalowalna, oprogramowanie zostało bowiem zaprojektowane z myślą o szybko rozwijających się firmach i organizacjach. Software można wdrożyć nawet w największych przedsiębiorstwach na rynku, bez obawy o jakość wdrożenia i utrzymanie. Aby zapewnić dotrzymanie wartości parametrów RTO i RPO, możesz też skorzystać z kont dodatkowych.

Veeam Backup umożliwia innowacyjne w branży funkcje tworzenia, przechowywania i odzyskiwania backupu. Tworzenie kopii zapasowych przy pomocy specjalnie w tym celu stworzonego oprogramowania jest elastyczne i łatwo możesz dostosować je do potrzeb swoich i swojej firmy. Kopie możesz tworzyć w niemal dowolnym miejscu, a dane przywracasz elastycznie, tak, jak chcesz. Możesz też wykonywać zaawansowane operacje eDiscovery.

Backup automatyczny lub jednorazowy

Kto kiedykolwiek korzystał z Veeam Backup, ten wie, że backup utworzony za pomocą oprogramowania jest po prostu niezawodny. Veeam umożliwia tworzenie kopii zapasowych dowolnych obciążeń w relatywnie krótkim czasie (Veeam ma najniższą w branży wartość parametru RPO – co 5 minut). Dzięki ogromnej elastyczności oprogramowania możliwe jest znaczące obniżenie kosztów operacyjnych firmy. Software umożliwia zarówno backup automatyczny wykonywany z wybraną przez Ciebie częstotliwością i o wybranej godzinie, jak i backup jednorazowy, wykonywany, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Kopie możesz wdrażać w środowisku lokalnym albo na platformie Azure lub AWS Marketplace, a następnie przechowywać dane w obiektowej pamięci masowej w chmurze.

Granularne odzyskiwanie danych programów

Tworzenie kopii zapasowej to jedna sprawa, nie można jednak zapominać o przywracaniu krytycznych plików. Veeam Backup to oprogramowanie, dzięki któremu swoje pliki i foldery przywrócisz w tempie ekspresowym. Równie szybkie jest przywracanie maszyn wirtualnych, urządzeń NAS oraz aplikacji. W każdym przypadku zachowane są niskie wartości RTO (wartości docelowego czasu odzyskiwania). Trzeba też wspomnieć o rewolucyjnym granularnym odzyskiwaniu danych programów. Funkcja ta umożliwia przywracanie tylko wskazanych elementów kopii zapasowych (może to być nawet tylko pojedynczy plik), co znacznie przyspiesza cały proces. Veeam oferuje wiele opcji przywracania danych Office 365 (ma najszerszy możliwy zakres opcji odzyskiwania). Aby odzyskać dane w wybrany sposób, musisz wykonać tylko trzy kliknięcia.

Odzyskiwanie plików do innych skrzynek lub lokalizacji

Odzyskiwanie plików jeszcze nigdy nie było tak proste – utworzona przez Ciebie manualnie lub automatycznie kopia zapasowa danych może być zarówno przywrócona do swojej pierwotnej lokalizacji, z której została usunięta lub wykradziona, jak i do innej skrzynki lub zdefiniowanej przez Ciebie lokalizacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu backup Office 365 są jeszcze bezpieczniejsze. Dane, które zostały zapisane w kopiach zapasowych w celu dbania o bezpieczeństwo, mogą być ponownie przez Ciebie wykorzystane.

Brak wpływu na pracę użytkowników

Aby jeszcze mocniej podkreślić zalety rozwiązania Veeam do tworzenia i przechowywania backupu, warto wspomnieć o braku inwazyjności oprogramowania. Veeam Backup nie ma żadnego wpływu na pracę użytkowników. Co więcej, użytkownik w ogóle nie odczuwa, że oprogramowanie jest uruchomione i aktywnie działa na jego komputerze lub innym urządzeniu. Kopie zapasowe tworzone są automatycznie i nie wymagają żadnego działania ze strony użytkownika. Działają w tle i nie przeszkadzają w codziennej pracy. Dodatkowo nie spowalniają sprzętu – użytkownicy twierdzą, że aktywność oprogramowania jest zupełnie nieodczuwalna nawet wtedy, gdy korzystają z jego zasobów.

Bezpieczeństwo krytycznych danych zapisanych w chmurze

Obecnie to rozwiązania chmurowe są najbardziej polecanymi przez ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Kopie zapasowe w chmurze utworzone i przechowywane za pośrednictwem rozwiązania Veeam Backup są elastyczne i doskonale przenośne. Możesz łatwo i szybko tworzyć je, odzyskiwać lub migrować, bez względu na obciążenie, do i z platformy AWS lub Microsoft Azure. Oprogramowanie wyposażone jest też w funkcje, które chronią przechowywane w ramach backupu dane przed atakami. Twoje witryny, dokumenty, biblioteki i listy programu SharePoint Online, a także konta, pliki i foldery programu OneDrive dla Firm są bezpieczne jak nigdy wcześniej – są stuprocentowo odporne nawet na ataki ransomware dzięki funkcji blokady obiektów S3 i niezmienności kopii zapasowej.

Nieograniczona przestrzeń do przechowywania kopii zapasowych

Nie sposób również nie wspomnieć o superbezpiecznej replikacji bazującej na obrazach, a także usprawnionym odzyskiwaniu backupu danych Office 365 po awarii – zauważalny jest wzrost szybkości, bezpieczeństwa i dostępności. Na uwagę zasługuje również inteligentne przechowywanie backupu – software tworzy kopie zapasowe i repliki z migawek przy użyciu pamięci masowej niemal wszystkich producentów. Veeam to kompleksowa strategia Twojego backupu danych Office 365, która maksymalnie unowocześnia zabezpieczenie danych w Twojej firmie. I wreszcie, kluczowa jest nieograniczona przestrzeń do przechowywania chronionej kopii zapasowej w środowisku chmurowym.

Veeam Backup – nowoczesna ochrona i odzyskiwanie danych Microsoft 365

Obrazek do tekstu

Veeam Backup sprawdza się zawsze wtedy, gdy potrzebujesz nowoczesnej i skutecznej ochrony danych. Rozwiązań umożliwiających zarządzanie infrastrukturą IT i danymi jest na rynku mnóstwo, jednak nie wszystkie oferują sprawne przenoszenie danych między różnymi środowiskami i dodatkowo intuicyjne nimi zarządzanie. Dlatego warto stawiać na sprawdzone, niezawodne rozwiązania wdrożone przez profesjonalnego dostawcę usług IT. W Cloud4You od wielu lat z sukcesami wdrażamy rozwiązania Veeam i nasi klienci regularnie potwierdzają, że nie mogli wybrać lepiej.

Veeam Backup to proste i optymalne kosztowo rozwiązanie dla Office 365, dzięki któremu wykonasz szybkie, elastyczne i niezawodne operacji tworzenia kopii zapasowych, a także odzyskiwania i replikacji danych. W Cloud4You wdrażamy Veeam Backup w ramach usługi Backup as a Service (BaaS) – Twoje dane są zapisywane przy użyciu oprogramowania zgodnie ze strategią 3-2-1. Na każdym etapie wspierają Cię doświadczeni administratorzy Microsoft, Veeam, Fortinet i Vmware.

Polecamy również alternatywne dla Veeam rozwiązanie, które mamy w swojej ofercie – Nakivo Backup & Replication dla Microsoft 365. Nakivo to narzędzie do samoobsługi kopii zapasowej, które łatwo i szybko możesz zainstalować nawet na wielu platformach bez żadnych dodatkowych licencji Windows. Ogromną zaletą Nakivo są stosunkowo niskie koszty wdrożenia i utrzymania. Jest to niezwykle elastyczny system do tworzenia kopii zapasowych w środowiskach zwirtualizowanych, który z powodzeniem może zastąpić Veeam.

Zainteresowany rozwojem swojej strategii zabezpieczania danych? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, aby dowiedzieć się więcej o wdrażanych przez nas usługach. Zapraszamy do kontaktu! Twoje dane będą z nami bezpieczne 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Backup Microsoft 365 – bezpieczeństwo danych Twojej firmy

Korzystając z pakietu Microsoft 365, każdy przedsiębiorca oczekuje nie tylko funkcjonalności i wygody, ale przede wszystkim niezawodności i bezpieczeństwa. Backup Microsoft 365 oferowany przez Cloud4you to gwarancja, że wszystkie cenne pliki, e-maile oraz dokumenty Twojej firmy są chronione przed utratą i cyberzagrożeniami.

Wybierając nasze usługi, zapewniasz swojej organizacji kompleksowe rozwiązanie backupu, które obejmuje wykonywanie regularnych i automatycznych kopii zapasowe danych, takich jak: One Drive, SharePoint, Exchange Online. Dzięki temu, w przypadku awarii, przypadkowego usunięcia czy ataku ransomware, masz pewność, że Twoje dane są bezpieczne i mogą zostać szybko przywrócone do stanu pierwotnego.

Nasze centra danych są zabezpieczone najnowszymi technologiami i spełniają rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Tagi oferty: backup office 365, microsoft 365 backup, office 365 back up

Zapraszamy do współpracy

dołącz do grona naszych klientów!

Kontakt