Pytania i odpowiedzi

Sprawdź najczęstsze Pytania naszych klientów.

1. Czy w Cloud4You naliczane są dodatkowe opłaty za transfer danych?

Cloud4You nie pobiera dodatkowych opłat za transfer danych. Dotyczy to zarówno usług przechowywania backupu w chmurze, backupu Microsoft 365 jak i serwerów dedykowanych.

2. Czy kopia serwerów dedykowanych przechowywana jest w tej samej lokalizacji co serwery?

Kopia zapasowa serwerów dedykowanych przechowywana jest w oddzielnym i oddalonym geograficznie centrum danych (DC). Szybkie i niezawodne połącznie między dwoma centrami danych z których korzystamy sprawia ze możemy zapewnić naszym klientom codzienny transfer kopii ich serwerów dedykowanych do oddzielnego DC.

3. Na czym polega usługa TaaS (Tape as a Service)?

Usługa TaaS polega na zgraniu backupu przechowywanego w naszej chmurze na taśmy magnetyczne LTO. Jest to rozwiązanie które ma zapewnić dodatkowe zabezpieczenie przed utratą danych, atakiem hakerskim czy zaszyfrowaniem typu ransomware. Może być tez traktowane jako długookresowa kopia bezpieczeństwa.
Nasi klienci najczęściej decydują się na usługę archiwizacji na taśmy w cyklach miesięcznych, ale również kwartalnych bądź rocznych.

4. Czy Cloud4you udostępnia funkcje Insider Protection oferowaną przez Veeam?

Tak. Cloud4You oferuje dla swoich klientów funkcje Insider Protection. Zabezpiecza ona skasowany z chmury backupu przez określoną liczbę dni. Podczas ataku hakerskiego bardzo często złośliwe oprogramowanie szyfruje produkcyjne serwery, a specjalne skrypty kasują wszelkie backupy dostępne w sieci LAN/WAN. Dzięki Insider Protection, mimo skasowania backupu, możemy je odzyskać.

5. Czy Cloud4You zajmie się kompleksowo wdrożeniem polityki bezpieczeństwa w mojej firmie?

Od tego jesteśmy. Zaproponujemy rozwiązanie zoptymalizowane pod Twoje potrzeby. Wdrożymy je i będziemy utrzymywać tak długo, jak będziesz tego chciał. Tak, aby Twoje dane pozostały bezpieczne.

6. Czy codziennie wykonywane backupy, dają pełną gwarancję bezpieczeństwa moich danych?

Regularne wykonywanie backupu to podstawa, ale nie zapewnia 100% ochrony.
Bardzo ważne są takie aspekty jak:

– nośniki, na których przechowywany jest backup

– lokalizacja nośników, lokalizacja zdalna

– przechowywanie backupu offline

7. Jaką mogę mieć pewność, że moje backupy są użyteczne?

Cykliczne testowanie backupów jest najlepszą metodą, aby mieć pewność, że w przypadku potrzeby skorzystania z nich, będzie to możliwe. W Cloud4You umożliwiamy zarówno przetestowanie odzyskania pojedynczych plików jak i całego środowiska, z którego wykonywany jest backup.

8. Archiwizacja poczty – co zyskam wybierając tę usługę?

Archiwizując pocztę, zyskasz zabezpieczenie KAŻDEGO maila, który przyszedł bądź wyszedł z Twojej firmy, niezależnie od tego czy zostanie skasowany przypadkowo, czy celowo. Zyskasz kontrolę nad korespondencją w Twojej firmie. Zapewniamy nielimitowane miejsce na kopie Twojej poczty.

9. Potrzebuję serwer dedykowany, ale nie wiem jaki wybrać.

Powiedz nam, do jakich celów potrzebujesz serwer dedykowany, a my dobierzemy rozwiązanie zoptymalizowane pod kontem wydajnościowym oraz finansowym do Twoich potrzeb. Zaproponujemy zabezpieczenie go dedykowanym routerem (firewall), bądź wirtualnym routerem. Zapewnimy też przestrzeń na backup.

10. Czy Cloud4You oferuje również administrację i zarządzanie serwerami?

Tak. Możesz powierzyć nam administrację swoimi serwerami, niezależnie czy są to nasze serwery dedykowane, czy tylko kolokowane u nas. Nasi administratorzy zajmą się zarówno warstwą serwerową, sieciowa jak i monitoringiem Twoich kluczowych usług.

Zapraszamy do współpracy

dołącz do grona naszych klientów!

Kontakt