Usługi informatyczne i wsparcia IT dla firm

Czy wiesz, że

Usługi informatyczne to inaczej zarządzanie zasobami komputerowymi w danym przedsiębiorstwie przez zewnętrzną firmę.

Usługi IT dla firm

Usługi informatyczne to inaczej zarządzanie zasobami komputerowymi w danym przedsiębiorstwie przez zewnętrzną firmę. Można powiedzieć, iż jest to popularny ostatnimi czasy outsourcing IT. Wybór właściwej usługi informatycznej dla firmy może być kluczowy i wpływać na wiele czynników jej działalności. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jakie usługi informatyczne dla firm są dostępne na rynku? Poniżej znajdziesz kilka najistotniejszych informacji nt. najnowszych technologii, jakie wykorzystują firmy outsourcingowe IT.

Czym są usługi IT dla biznesu?

Obrazek do tekstu

Usługi IT dla biznesu to nic innego, jak zajmowanie się przetwarzaniem danych, wdrażaniem oprogramowania oraz zarządzaniem zasobami komputerowymi.

Oczywiście sam serwis komputerowy będzie wystarczający, ale tylko w przypadku awarii firmowego sprzętu komputerowego. Dla firm, które mają mocno rozbudowane systemy teleinformatyczne, serwery zewnętrzne, a także wiele stacji roboczych w siedzibie – serwis działający tylko ze sprzętem komputerowym nie wystarczy. Dla średnich przedsiębiorstw, a także tych dużych, firmy zajmujące się outsourcingiem IT biorą na siebie kompleksową obsługę informatyczną.

Kompleksowa obsługa informatyczna firm to usługi informatyczne, które związane są z takimi elementami, jak:

 • analizowanie i poprawa sprawności działania infrastruktury informatycznej w firmie;
 • dostęp do specjalistów w zakresie napraw serwisowych sprzętu;
 • pomoc podczas wdrażania oprogramowania w przedsiębiorstwie;
 • dbanie o wysoki poziom bezpieczeństwa danych i użytkowników w sieci firmowej;

i wiele innych czynności…

Można śmiało powiedzieć, iż sporą przewagę konkurencyjną mają firmy, które zainwestowały w sprawną pomoc techniczną i informatyczną zewnętrznych specjalistów. Dobrym pomysłem jest też własny dział IT, choć to są znacznie większe koszty aniżeli współpraca z zewnętrzną firmą outsourcingową.

Zalety korzystania z rozwiązania BaaS

Profesjonalne usługi informatyczne dla firm są przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Oczywiste jest, że pomoc specjalistów oraz doradztwo przydaje się w dzisiejszych czasach niemalże w każdej działającej i rozwijającej się firmie. Do podstawowych czynności, jakimi zajmują się firmy usługowe IT, to:

 • monitoring i zarządzanie infrastrukturą sieci firmowej i nie tylko;
 • outsourcing działów IT;
 • kompleksowe usługi informatyczne np. zdalne doradztwo;
 • kontrola zabezpieczeń firmowej sieci, baz danych oraz kopii zapasowych;
 • wykonywanie kopii zapasowych np. w chmurze;
 • obsługa informatyczna wszystkich procesów cyfrowych w firmie.

Usługi wsparcia IT, usługi bezpieczeństwa IT oraz szereg innych rozwiązań to główne aspekty, jakimi zajmują się profesjonalne firmy oferujące swoje usługi w branży informatycznej.

Ogólnie rzecz biorąc, zewnętrzne usługi informatyczne dla firm mogą być wykorzystane praktycznie przez każdą działalność w dowolnej branży. Z takimi usługami spotykamy się jednak najczęściej w bankowości, finansach, serwisach i sklepach internetowych, ale nie tylko. Outsourcing IT to idealne rozwiązanie, które pozwala na redukcję kosztów utrzymania przedsiębiorstwa oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa np. firmowej sieci lokalnej.

Firmy zajmujące się kontrolą infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwach, serwisem sprzętu oraz szeroko pojętym helpdeskiem są coraz chętniej wybierane zarówno przez małe, jak i większe biznesy. Wynika to głównie z chęci poprawy wydajności firmy, wdrożenia rozwiązań cyfrowych, a także zwiększenia poziomu bezpieczeństwa danych dla kopii zapasowych plików na serwerach.

Helpdesk

Obsługa informatyczna, czyli inaczej helpdesk to nic innego, jak dział IT odpowiedzialny za przyjmowanie zgłoszeń dotyczących ewentualnych usterek w działaniu firmowej sieci i całej infrastruktury. Wdrażanie w firmach rozwiązań takich, jak np. helpdesk sprawia, że systemy informatyczne w przedsiębiorstwie działają zawsze sprawnie, a ewentualne usterki są usuwane praktycznie natychmiastowo. Profesjonalne usługi IT dla firm obejmują nie tylko całodobowy dostęp do pomocy specjalistów, ale także opcję szybkiego rozwiązywania problemów w razie ich występowania. Dzięki temu użytkownicy stacji roboczych w firmie mogą szybko naprawić niedziałający sprzęt i kontynuować swoją pracę.

Rozwiązania chmurowe

W zakres usług informatycznych wchodzą także wszelkiego rodzaju rozwiązania chmurowe. Zastanawiasz się, jak to działa w praktyce? Nowoczesne sposoby archiwizacji dokumentów, praca użytkowników na wirtualnych stacjach roboczych, a także możliwość szybkiego przesyłania plików pomiędzy pracownikami danego przedsiębiorstwa – to właśnie kompleksowe rozwiązania chmurowe, które wdrażane są głównie przez profesjonalistów zajmujących się usługami IT. Kiedy wykorzystasz w swojej firmie tzw. chmurę, będziesz w stanie sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie tworzyć kopie zapasowe danych. W ramach rozwiązań opartych na chmurze będziesz też w stanie przenieść całkowicie swoją działalność do sieci, co znacznie ułatwi i przyśpieszy pracę wszystkich działów w Twojej firmie.

Doradztwo IT

Doradztwo IT polega na analizie infrastruktury przedsiębiorstwa i zaproponowaniu innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na poprawę płynności pracy użytkowników oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Outsourcing IT w tym zakresie obejmuje kontakt ze specjalistami, którzy pomagają w doborze odpowiednich dla przedsiębiorstwa rozwiązań informatycznych. W zakres działań doradztwa zaliczamy np. wybór odpowiedniego sposobu archiwizacji danych firmowych, metody pracy na stacjach roboczych oraz ustalanie ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci firmowej.

Rozwiązania serwerowe

Chcesz wiedzieć, czym są w praktyce indywidualne rozwiązania serwerowe? Dla firm to kluczowa kwestia, która pozwala nie tylko na sprawną pracę wszystkich użytkowników w firmowej sieci, ale także na bezpieczną archiwizację istotnych danych. Dla przedsiębiorców szybko zdobywających nowe dane do przechowywania nowoczesne rozwiązania serwerowe będą kluczową kwestią. Po zatrudnieniu profesjonalnej firmy świadczącej usługi doradcze IT i nie tylko będziesz w stanie zapanować nad bezpieczeństwem danych. Do głównych aspektów związanych z rozwiązaniami serwerowymi, zaliczamy:

 • projektowanie architektury komunikacyjnej;
 • dobór właściwych rozwiązań odnośnie wielkości infrastruktury;
 • techniczny dobór sprzętu z uwzględnieniem potrzeb firmowych;
 • migracja aktualnych systemów do wirtualnych stacji roboczych;
 • wdrażanie rozwiązań;
 • udzielanie instrukcji obsługi.

Audyty bezpieczeństwa danych

Audyt poziomu bezpieczeństwa danych w przedsiębiorstwie to nic innego, jak dokładna analiza poprawności przetwarzania danych osobowych przez przedsiębiorstwo. Weryfikacja zabezpieczeń polega także na dokładnym sprawdzeniu jakości haseł na serwerach oraz zabezpieczeń firewall, które uniemożliwiają dostęp do danych nieautoryzowanym użytkownikom z zewnątrz. Firma wykonująca audyt dokładnie sprawdza, czy w firmie są także przestrzegane wszystkie przepisy prawa odnośnie przechowywania danych osobowych. W razie wykrycia problemów usługi IT dla firm – Warszawa (lub w innych miastach) pomogą w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa dla wyżej wymienionych informacji.

Rozwiązania bezpieczeństwa danych

Wszelkiego rodzaju rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa danych na serwerach i stacjach roboczych w firmach to głównie:

 • pseudonimizacja i szyfrowanie danych osobowych;
 • poprawa zdolności do zachowania poufności danych;
 • zwiększenie odporności systemów operacyjnych i sieciowych na ataki hakerskie;
 • dostosowanie poleceń bezpieczeństwa do wytycznych RODO;
 • ustalenie bezpiecznego sposobu przechowywania danych np. w chmurze lub na dobrze zabezpieczonych serwerach lokalnych.

W kwestii bezpieczeństwa warto też zwrócić uwagę na końcową ochronę danych osobowych w firmie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są aplikacje WAF, czyli Web Application Firewall. Takie oprogramowanie pozwala na ochronę użytkowników przed niebezpiecznymi atakami DDoS.

Ile kosztuje zlecenie usług informatycznych na zewnątrz? Od czego zależy koszt?

Obrazek do tekstu

Koszt usług informatycznych jest w dużej mierze zależny od zakresu działania danego przedsiębiorstwa. Im więcej modułów jest dostępnych w ramach współpracy, tym wyższa będzie cena usługi. Koszty zależne są także od tego, ile stacji roboczych działa w sieci firmowej oraz jaki będzie czas trwania obsługi informatycznej.

Można powiedzieć, że średnie ceny obsługi IT w Polsce są zróżnicowane i zależą w głównej mierze od ilości komputerów będących pod nadzorem specjalistów, serwerów oraz infrastruktury sieciowej.

Chcesz wiedzieć, jakie są poszczególne ceny usług IT? Cennik zazwyczaj nie jest dostępny na stronach firm outsourcingowy, bowiem każdy klient jest wyceniany indywidualnie. Stawki są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, nasz dział handlowy wesprze Cię i pomoże zebrać odpowiednią ilość danych do wyceny.

Kiedy opłaca się outsourcingować usługi informatyczne na zewnętrz firmy

Obrazek do tekstu

Outsourcing IT opłaca się przede wszystkim wtedy, kiedy chcesz:

 • ograniczyć wydatki na dział IT w firmie;
 • zwiększyć poziom bezpieczeństwa;
 • stworzyć nową infrastrukturę sieciową i serwerową w firmie;
 • wykonać kompleksową archiwizację danych;

i wiele więcej…

Wystarczy, że wybierzesz dobrą firmę usługową w branży IT, a zyskasz pewność, że Twoje przedsiębiorstwo pod względem cyfryzacji będzie działać tak, jak powinno.

Jak wybrać firmę do prowadzenia obsługi zadań informatycznych w firmie?

Jeśli szukasz firmy informatycznej do zarządzania siecią, infrastrukturą serwerów i serwisem sprzętu, koniecznie weź pod uwagę takie czynniki, jak:

 • doświadczenie;
 • opinie klientów;
 • ceny;
 • zakres świadczonych usług.

Tylko w ten sposób będziesz w stanie rzetelnie wybrać specjalistów IT, którzy kompleksowo zajmą się obsługą Twojego przedsiębiorstwa. Współpraca z profesjonalistami to gwarancja bezpieczeństwa, bezawaryjności działania firmowej sieci oraz stałego dostępu do pomocy specjalistów np. przez helpdesk.

Wsparcie IT dla firm od Cloud4You

W Cloud4You, oferujemy wszechstronne wsparcie IT dla firm, które obejmuje szereg kluczowych usług zaprojektowanych, aby zapewnić bezpieczeństwo, wydajność i skalowalność infrastruktury technologicznej każdego przedsiębiorstwa.

 • Backup as a Service (BaaS) – nasza usługa BaaS zapewnia regularne, automatyczne tworzenie kopii zapasowych danych Twojej firmy w chmurze. 
 • Disaster Recovery as a Service (DRaaS) – DRaaS w Cloud4You to kompleksowe rozwiązanie zapewniające szybką odbudowę systemów IT Twojej firmy po awarii. 
 • Kolokacja – oferujemy usługę kolokacji, która pozwala umieścić serwery i inne sprzęty IT Twojej firmy w naszym bezpiecznym i nowoczesnym centrum danych. To rozwiązanie gwarantuje wysoką dostępność, niezawodność oraz doskonałe połączenia sieciowe.
 • Chmura prywatna – dla firm wymagających większej kontroli i zabezpieczenia danych, oferujemy chmurę prywatną. 
 • Chmura hybrydowa – łączy w sobie elementy chmury prywatnej i publicznej, oferując elastyczność i skalowalność. To idealne rozwiązanie dla firm, które chcą maksymalizować korzyści płynące z obu modeli chmurowych.
 • Administracja serwerami – usługi te zapewniają kompleksową opiekę nad Twoimi serwerami, włączając w to zarządzanie, monitorowanie, aktualizacje oprogramowania i wsparcie techniczne.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Tagi oferty: usługi it dla firm, usługi informatyczne dla firm, wsparcie it dla firm

Zapraszamy do współpracy

dołącz do grona naszych klientów!

Kontakt