Office 365 Backup i odzyskiwanie danych NAKIVO

Czy wiesz, że

Jeśli Twoja firma korzysta z oprogramowania pocztowego Office 365, na pewno świetnie zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest bezpieczeństwo poczty i odpowiednie zarządzanie kopiami zapasowymi.

Nakivo Office 365 (Microsoft 365)

Aby zapewnić maksymalne „data protection”, konieczne jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań. Jednym z najlepszych na rynku jest obecnie Nakivo Backup & Replication – oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych Office 365 i ich bezpiecznego przechowywania w chmurze. Rozwiązanie zapewnia kompleksową ochronę programu pocztowego, zapewniając tym samym nieprzerwane operacje biznesowe.

Czym jest usługa Nakivo dla Microsoft Office 365?

Obrazek do tekstu

Nakivo to oprogramowanie stworzone do ochrony danych. Umożliwia szybkie i łatwe tworzenie kopii zapasowych i jest polecane przede wszystkim firmom, które mają wiele danych biznesowych.

Niezbędnym wprost elementem oprogramowania Nakivo Backup Replication jest rozwiązanie do zabezpieczania kopią zapasową programu pocztowego Office. Zarówno Microsoft Office 365, jak i Exchange Online muszą mieć kopię zapasową, jeśli chcesz w swojej firmie zapewnić ochronę i dostępność danych w dowolnym momencie.

Właściciele firm nie zawsze wiedzą, że zgodnie z umową firma Microsoft odpowiada wyłącznie za dostępność usług Microsoft 365. Nie odpowiada jednak za dane klienta. Jeśli więc w Twojej firmie dojdzie do utraty danych, niezależnie od przyczyny, Microsoft nie udzieli Ci żadnej pomocy.

Tu właśnie niezbędne staje się oprogramowanie takie jak Nakivo Backup Replication, dzięki któremu kopie zapasowe możesz tworzyć automatycznie. Dzięki temu rozwiązaniu zachowujesz całkowitą kontrolę nad swoimi danymi ze skrzynek pocztowych Office. Nakivo Backup jest w stanie przechowywać nawet 4 tysiące punktów odzyskiwania na kopię zapasową.

Jak działa Nakivo Backup dla Microsoft Office 365?

Nakivo Backup Replication dla Microsoft Office 365 to gwarancja tworzenia niezawodnego planu kopii zapasowych. Aby jednak skutecznie zabezpieczyć wszystkie dane w obrębie oprogramowania Microsoft Office, potrzebujesz strategii, która opiera się na celach Twojej firmy. Aby stworzyć odpowiedni plan, wykonaj następujące kroki:

1.Zbierz dane, które mają zostać dodane do kopii zapasowej, a następnie przechowywane. Określ, które konta użytkowników mają być regularnie tworzone w kopii zapasowej.

2.Zdefiniuj docelowy czas odzyskiwania RTO (maksymalny możliwy przestój, który Twoja firma może zaakceptować) oraz cel punktu przywracania RPO (maksymalna ilość danych, które mogą zostać utracone).

3.Oblicz zasoby, które będą potrzebne do wdrożenia powstałej strategii tworzenia kopii zapasowych.

4.Zaplanuj przepływy pracy backupu. Powinny one być wykonywane regularnie.

5.Używaj kopii zapasowych do odzyskiwania danych.

Cały proces może wydawać się dość skomplikowany. Dlatego jeśli w Twojej firmie zautomatyzowane kopie zapasowe to nowość, najlepiej zlecić uruchomienie usługi profesjonalnej firmie zewnętrznej.

Nakivo Backup dla Microsoft Office 365 – zalety

Nakivo Backup for Microsoft ma wiele zalet, dzięki którym jest jednym z najczęściej wybieranych tego typu rozwiązań na rynku. Dzięki wielu opcjom, które oferuje oprogramowanie, masz pewność, że Twoje kopie zapasowe są utworzone tak, jak powinny, a Twoje dane maksymalnie bezpieczne.

Tworzenie przyrostowych kopii zapasowych

Kopie są tworzone automatycznie i bezproblemowo. Zadania ich tworzenia są przyrostowe. Oznacza to, że wszystkie nowo dodane skrzynki pocztowe, wliczając w to wiadomości e-mail i wszystkie dodawane do nich załączniki, są automatycznie kopiowane i dodawane do repozytorium. Dzięki temu administrator nie musi robić tego ręcznie, a firma oszczędza czas i przestrzeń.

Szybkie odzyskiwanie utraconych danych

Odzyskiwanie utraconych danych z Nakivo Backup Replication dla Microsoft Office 365 jest błyskawiczne, głównie dzięki zastosowaniu granularnego podejścia. Granularne odzyskiwanie kopii zapewnia niemal natychmiastowe przywracanie pojedynczych wiadomości, folderów czy skrzynek pocztowych bezpośrednio z kopii zapasowych. Nie ma potrzeby przeprowadzać pełnego odzyskiwania konta. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać zadanie kopii zapasowej i punkt odzyskiwania, a następnie przywrócić wybrany element do określonego konta.

Bezpieczeństwo kopii zapasowych

Kopie zapasowe Microsoft Office 365 są przechowywane bezpiecznie, cały czas masz jednak do nich stały dostęp. Kopie zapasowe utrzymywane są lokalnie, co daje nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, ale też bardzo dużą elastyczność w odzyskiwaniu. Nasi klienci potwierdzają również, że lokalne przechowywanie kopii zapasowych jest dla nich wygodne, mają bowiem pewność, że żadna zewnętrzna firma nie ma dostępu do ich firmowych danych.

Dodatkowo Nakivo Backup Replication dla Microsoft Office 365 to wygodne rozwiązanie all-in-one. Oferuje wszystkie najpotrzebniejsze funkcje jak backup for Microsoft, replikacja, odtwarzanie i site recovery. Oprogramowanie działa na każdej platformie, możesz z niego korzystać w systemie Windows, Linux, NAS, VA, AWS AMI. Warto też wspomnieć o obsłudze backupu on-line aplikacji krytycznych. Ze względu na specyfikę takich aplikacji, backupowane bazy danych muszą być całkowicie spójne. Nakivo Backup Replication oferuje taki spójny backup oraz replikę maszyn wirtualnych z systemami działającymi w Vmware i Hyper-V.

Dlaczego warto skorzystać z rozwiązania Nakivo Backup Replication?

Obrazek do tekstu

Nakivo Backup for Microsoft 365 to wszechstronne, kompleksowe rozwiązanie dla firm, które potrzebują maksymalnego bezpieczeństwa, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wygody.

Kopie zapasowe tworzone są automatycznie, na podstawie wcześniej ustawionych reguł. Lokalny backup jeszcze bardziej poprawia bezpieczeństwo. Nakivo Backup Replication wspiera też najnowsze systemy wirtualizacji.

Jedną z najczęściej podkreślanych funkcji Nakivo dla Microsoft Office 365 jest wspomniane już wcześniej przywracania na poziomie plików, dzięki któremu możesz przywrócić tylko te elementy, które w danym momencie są potrzebne. Mogą to być np. przypadkowo usunięte wiadomości czy foldery.

Nakivo Backup Replication – ile kosztuje? Od czego zależy cena?

Obrazek do tekstu

Oprogramowanie Nakivo Backup dla Microsoft Office 365 dostępne jest w różnych wersjach, w zależności od wybranego pakietu. Możliwy jest zakup kopii zapasowej dla pojedynczego użytkownika Microsoft Office lub pojedynczych maszyn. Do wyboru są cztery różne plany, a ceny różnią się w zależności od tego, czy kupujesz kopie zapasową dla określonego serwera, stacji roboczej czy obciążenia. Skontaktuj się z nami, aby więcej dowiedzieć się o tym, co zawierają poszczególne plany.

Nakivo Backup Replication dla Microsoft Office 365 – dla kogo?

Nakivo Backup dla Microsoft Office 365 sprawdzi się w każdej firmie, niezależnie od tego, z jakiego systemu operacyjnego korzystasz. Zapewnia maksimum bezpieczeństwa danych i dodatkowo ochronę przed cyberatakami.

Chcesz zapewnić sobie i swoim pracownikom pełną ochronę danych w ramach Microsoft Office? Skontaktuj się z Cloud4You, a my doradzimy Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązanie w zakresie tworzenia kopii zapasowych.

Tagi oferty: Nakivo Backup Office 365, Backup and Recovery Solution, Zabezpieczanie systemów wirtualnych VMware, Hyper-V

Zapraszamy do współpracy

dołącz do grona naszych klientów!

Kontakt