NAKIVO BaaS

Czy wiesz, że

Ochrona danych jest kluczowa, jeśli chcesz zapewnić swojej firmie ciągłość działania?

Tworzenie kopii zapasowych i bezpieczne ich przechowywanie są nieodzowne nie tylko w przypadku awarii. Jedną z firm opracowujących szybkie i niezawodne rozwiązania do ochrony danych w środowiskach Vmware jest Nakivo – rozwiązania znajdziesz w ofercie Cloud4You.

Czym jest usługa Nakivo Backup?

Obrazek do tekstu

Nakivo Backup to oprogramowanie do backupu obrazów maszyn wirtualnych, dzięki któremu szybko i sprawnie zabezpieczysz systemy wirtualne w środowiskach Vmware i VMware Hyper V, a także w chmurze Amazon EC2. Narzędzie pozwala na szybkie, zautomatyzowane tworzenie kopii zapasowych i pomaga chronić przed zagrożeniami typu ransomware.

Narzędzie Nakivo Backup Replication pozwala na błyskawiczne przywrócenie systemu do działania w obrębie całego repozytorium backupu. Może się to odbywać również na poziomie pliku.

Jak działa Nakivo Backup & Replication?

Obrazek do tekstu

Narzędzie gwarantuje łatwe tworzenie kopii zapasowych i szybkie przywrócenie w razie konieczności.

System licencjonowania jest dość rozbudowany, do wyboru jest bowiem kilka różnych licencji. W większości przypadków możesz wybierać między licencją wieczystą lub licencją subskrypcyjną.

Nakivo Backup & Replication tworzy kopie zapasowe i chroni je przed nadpisaniem i szyfrowaniem przez złośliwe oprogramowanie. Umożliwia natychmiastową weryfikację i błyskawiczne przywracanie backupu obrazu maszyn wirtualnych oraz poszczególnych plików i obiektów aplikacji.

Główne funkcje usługi Nakivo Backup Replication

Oprogramowanie ma wiele funkcji docenianych przez szybko rozwijające się firmy.

Archiwizacja i przechowywanie

Aplikacja służy do szybkiego i w pełni zautomatyzowanego tworzenia kopii zapasowych (nie wyłączając backupu maszyn wirtualnych), a także bezpieczne ich przechowywanie i archiwizację. Dzięki szybkiemu wdrożeniu możliwe jest rozpoczęcie tworzenia backupu od razu po tym, jak licencja subskrypcyjna lub subskrypcyjna licencja wieczysta zostanie kupiona.

Przyrostowa kopia zapasowa

Oprogramowanie pomaga chronić obciążenia działające na serwerach (serwery fizyczne) i stacjach roboczych z systemem Linux oraz Windows. Możliwe jest wykorzystanie przyrostowych kopii zapasowych, które uwzględniają aplikacje. Dzięki temu nie tylko oszczędzasz czas, ale też zapewniasz maksymalną spójność danych. Backup przyrostowy umożliwia też śledzenie zmian w blokach danych – kopie zapasowe tworzone są tylko w tych blokach, które uległy zmianie od ostatniej kopii.

Bezagentowy backup

Ta funkcja umożliwia zabezpieczenie wirtualnej maszyny w całości (uwzględniając dyski i całą konfigurację). Nie ma więc potrzeby wskazywania konkretnych danych, które ma objąć backup. W przypadku awarii, krytyczny system może być przywrócony niemal natychmiast.

Wsparcie dla systemów wirtualizacji

Chodzi tu o najnowsze systemy jak Microsoft Vmware hyper V 2016 oraz systemy dla środowisk Vmware hyper v Sphere 6.5. Oprogramowanie umożliwia błyskawiczne uruchamianie maszyn wirtualnych z kopii zapasowych w celu natychmiastowego odzyskiwania.

Replikacja backupu

Replikacja backupu to jedna z najważniejszych funkcji oprogramowania. Możliwe jest replikowanie zarówno plików do zewnętrznych repozytoriów, jak i replikowania maszyn do innych hypervisorów. Dzięki temu nie tylko chronisz pliki np. na wypadek awarii, ale też możesz automatycznie kopiować maszyny wirtualne do zupełnie innego środowiska lub lokalizacji off-site. Taka replikacja staje się wirtualną maszyną, która na bieżąco jest aktualizowana o kolejne zmiany.

Dodatkowo narzędzie umożliwia łatwe wyszukiwanie i kasowanie niepotrzebnych backupów.

Nakivo Backup & Replication w firmie – dlaczego warto?

Nakivo to gwarancja jakości i przejrzystego licencjonowania. Jest to obecnie jedno z najlepszych na polskim rynku narzędzi do backupu maszyn wirtualnych, o doskonałym stosunku ceny do jakości. Oprogramowanie skutecznie zabezpiecza krytyczne systemy wirtualne. Dzięki szybkiemu wdrożeniu pozwala rozpocząć backup w dosłownie w kilka minut.

Oprogramowanie oszczędza czas administratora – nie ma konieczności instalowania go osobno w każdym końcowym systemie wirtualnym. Backup jest wykonywany bez potrzeby instalacji dodatkowych aplikacji i agentów. Narzędzie zawiera zaawansowaną funkcję odzyskiwania po awarii, dzięki czemu możesz łatwo zautomatyzować i koordynować działania Disaster Recovery w wielu lokalizacjach.

Nakivo Backup – ile kosztuje? Od czego zależy cena?

Obrazek do tekstu

Oprogramowanie ma prosty sposób licencjonowania. Najpopularniejsze wersje licencji to Pro oraz Enterprise, jednak do wyboru masz również Basic, licencje Pro Essentials, Enterprise Essentials, Enterprise Plus i Office 365. Aby wybrać odpowiednią dla siebie, warto zastanowić się, jakie dane chcesz chronić i na jakim zestawie funkcjonalności Ci zależy.

Nakivo oferuje dwa sposoby licencjonowania – wieczysty i subskrypcyjny. Wersja Basic jako jedyna występuje tylko w modelu wieczystym. Licencja wieczysta nie ma terminu ważności, subskrypcja jest ograniczona czasowo.

Czy warto skorzystać z usługi Nakivo Backup?

Oprogramowanie umożliwia pełny wgląd w wydajność i stan architektury maszyn wirtualnych i analizuje za Ciebie trendy wydajności. Pomaga efektywnie zarządzać kopiami zapasowymi i szybko odzyskiwać utracone dane.

Zainteresowany wdrożeniem najnowszych wersji systemów wirtualizacji w swojej firmie? Skontaktuj się z nami, aby wybrać najlepszy dla Ciebie model licencjonowania!

Tagi oferty: nakivo backup dla firm, Nakivo Backup Replication, nakivo backup cennik

Zapraszamy do współpracy

dołącz do grona naszych klientów!

Kontakt