VEEAM BaaS

Czy wiesz, że

Niezależnie od tego, jak rozbudowana jest architektura IT w Twojej firmie, jest ona narażona na różnego rodzaju awarie, cyberzagrożenia, a nawet przypadkowe usunięcie danych?

Aby uniknąć przykrych niespodzianek w przypadku awarii, niezbędna jest kompleksowa ochrona, która obejmuje tworzenie kopii zapasowych i replik. Nowoczesna architektura kopii zapasowych to jedno z najlepszych obecnie rozwiązań dla kopii zapasowych gwarantujących zabezpieczenie firmowych plików. Wybór narzędzia do tworzenia kopii zapasowych nie zawsze jest jednak prosty. Jednym z najbardziej skutecznych narzędzi jest obecnie rozwiązanie Veeam Backup Replication do tworzenia kopii zapasowych.

Czym jest usługa Veeam Backup Replication?

Obrazek do tekstu

Veeam Backup Replication to nowoczesne, zaawansowane narzędzie, które umożliwia ochronę danych, tworzenie kopii zapasowych oraz odzyskiwanie danych po awarii. Dzięki niemu tworzenie kopii zapasowej w lokalizacji zewnętrznej jest szybkie i proste – zarówno na poziomie obrazów maszyn wirtualnych i fizycznych, jak i w chmurze.

Veeam Backup Replication obejmuje również usługę Disaster Recovery, czyli odzyskiwanie po awarii kopii zapasowych i replik. Klienci cenią sobie Veeam Backup Replication za kompleksowość – platforma łączy backup service z opcją replikacji, co gwarantuje firmom maksymalne bezpieczeństwo.

Veeam Backup Replication został zaprojektowany z myślą o ochronie danych przedsiębiorstw, które szybko się rozwijających, które kontrolę i zabezpieczenie zasobów traktują priorytetowo. Najwyższa jakość i maksymalne bezpieczeństwo idą jednak w parze z optymalizacją kosztów. Veeam Backup Replication do tworzenia kopii zapasowych to technologia dostępna w modelu Backup as a Service, który świetnie sprawdza się w optymalizowaniu transferu danych i zużycia zasobów.

Jak działa Veeam Backup & Replication?

Obrazek do tekstu

Rozwiązanie Veeam Backup Replication zainstalowane jest na fizycznej lub wirtualnej maszynie – serwerze backupu. Serwer kopii zapasowych koordynuje tworzenie kopii zapasowych, a także ich odzyskiwanie po awarii. Kontroluje też alokację zasobów, a także wspiera konfigurowanie i zarządzanie komponentami infrastruktury backupu. Platforma jest pewnego rodzaju repozytorium kopii zapasowych i replik, przechowuje bowiem bezpieczny backup lokalnie.

Veeam Backup Replication zbiera dane maszyn wirtualnych. Przekształca je i wysyła do wskazanego miejsca znajdującego się w lokalizacji zewnętrznej. Możesz sam zdecydować, czy chcesz tworzyć kopie tylko wybranych elementów hostowanego repozytorium czy całych maszyn wirtualnych.

Dodatkową opcją jest replikacja, czyli proces, dzięki któremu w przypadku awarii serwera głównego jego obowiązki może przejąć serwer rezerwowy bezpieczeństwa kopii zapasowych.

Główne funkcje usługi Veeam Backup Replication

Rozwiązanie Veeam Backup Replication to wiele funkcji dla kopii zapasowej, dzięki którym sam nie musisz już pamiętać o ochronie danych i zasobów firmowych i konieczności samodzielnego tworzenia kopii zapasowych w repozytorium.

Backup i odzyskiwanie danych

Tworzenie kopii zapasowych w ramach cloud service jest szybkie i łatwe. Backup jest w pełni chroniony (kopie zapasowe są całkowicie odseparowane od środowiska produkcyjnego), następuje też ich kompleksowe szyfrowanie podczas transferu. Zasoby są przechowywane w chmurze jako bezpiecznym repozytorium kopii zapasowych. Przywracanie maszyn wirtualnych, baz danych i fragmentów aplikacji jest błyskawiczne i niezawodne, również po awarii (Disaster Recovery).

Automatyzacja funkcjonowania

Backup w ramach Veeam service jest w pełni zautomatyzowany. Możesz samodzielnie zdecydować o jego częstotliwości i dokładnym czasie tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych w repozytorium.

Pamięć masowa

Pojemność pamięci masowej może być zwiększana niemal bez limitu. Jest to możliwe dzięki repozytorium Scale-out Backup Repository, a także dzięki obsłudze obiektowej pamięci masowej w funkcji Veeam Cloud Tier w ramach Veeam Cloud Connect.

Replikacja backupu

Veeam Backup Replication to niezawodne i bezpieczne wykorzystanie i odzyskiwanie cyfrowych zasobów z gotowych do uruchomienia kopii zapasowych maszyn wirtualnych. Kopia zapasowa w chmurze jest cały czas dostępna, a jej przesyłanie i wykorzystanie np. po utracie danych może być wykonane niemal natychmiast, niezależnie od jej rozmiaru czy szybkości połączenia. Do lokalizacji zewnętrznej kopii zapasowych przenoszone są tylko zmienne bloki danych, dzięki czemu nie ma możliwości przeciążenia sieci.

Dlaczego warto uruchomić usługę Veeam Backup & Replication w swojej firmie?

Veeam Backup Replication to szereg korzyści dla firm, dla których duże znaczenie ma kompleksowa ochrona danych i maszyn wirtualnych. Jest to niezawodny backup, kompleksowe szyfrowanie i jednocześnie szybkie odzyskiwanie danych. Ogromną zaletą jest bezpieczna replikacja bazująca na obrazach, a także pełna przenośność kopii zapasowej w chmurze. Dane są inteligentnie przechowywane w ramach hostingowanego repozytorium i możliwe jest ich ponowne wykorzystanie w razie potrzeby.

Platforma może być łatwo integrowana ze środowiskiem, w zależności od potrzeb konkretnego klienta. Jest też intuicyjna i prosta w obsłudze, a także skalowalna, co pozwala na optymalizację kosztów i maksymalne wykorzystanie jej zalet.

Veeam Backup – ile kosztuje? Od czego zależy cena?

Obrazek do tekstu

Dostępne są dwie opcje licencjonowania Veeam Backuplicencja uniwersalna (VUL) oraz Per-Socket. Pierwsza z nich jest droższa, jednak zapewnia największe możliwości transferu i udostępnia najbardziej zaawansowane funkcje dla kopii zapasowych maszyn wirtualnych w chmurze.

Model Veeam Universal License umożliwia przenośność licencji między środowiskami, dzięki czemu całkowity koszt posiadania jest stosunkowo niski. Dodatkowo jest wolny od tzw. „podatku od chmury”, więc Twoje kopie zapasowe są nie tylko bezpieczne w chmurze, ale i korzystne cenowo.

Czy warto skorzystać z rozwiązania Veeam Backup?

Veeam Backup Replication to kompleksowe narzędzie gwarantujące wysokiej jakości, błyskawiczne usługi w ramach Disaster Recovery (odzyskiwanie po awarii) i tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych.

Zainteresowany narzędziem Veeam Backup Replication do tworzenia kopii zapasowych i Disaster Recovery? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o ochronie danych Twojej kopii zapasowej!

Tagi oferty: veeam backup and replication, veeam backup usługa, tworzenie kopii zapasowych veeam

Zapraszamy do współpracy

dołącz do grona naszych klientów!

Kontakt