Microsoft 365 Backup (kiedyś Office 365) i odzyskiwanie danych VEEAM

Czy wiesz, że

Firmy, które chcą cały czas się rozwijać i nie pozostawać w tyle za konkurencją, muszą bezwzględnie dbać o bezpieczeństwo i archiwizację danych. Nie tylko danych wewnętrznych, ale też danych klientów i partnerów biznesowych.

Veeam Office 365

Najbardziej wymagający klienci, dla których przypadkowe usunięcie danych czy wszystkie inne zagrożenia grożące utratą danych, wybierają zaawansowane usługi, dzięki którym łatwe odzyskiwanie danych jest szybkie i intuicyjne. Takim rozwiązaniem jest np. rozwiązanie Veeam Backup for Microsoft. Jeśli Twoja firma również boryka się z zagrożeniami bezpieczeństwa, może się okazać, że bezpieczne tworzenie kopii w Veeam Backup jest właśnie dla Ciebie.

Czym jest usługa Veeam dla Office 365 (Microsoft 365)?

Obrazek do tekstu

Usługa Veeam dla Office 365, czyli Veeam Backup for Microsoft, to rozwiązanie w formie gotowej usługi, która bezpośrednio integruje się z Office 365, aby zapewnić jak najbardziej elastyczną ochronę danych. Dzięki Veeam Backup dla Microsoft 365 nie musisz już martwić się ryzykiem utraty danych dla pakietu Office 365, wliczając w to również takie oprogramowanie jak OneDrive, Exchange Online, Microsoft Teams czy SharePoint Online.

Dzięki Veeam, Twoje usługi są stale chronione i dostępne. Dla wielu naszych klientów usługa Veeam Backup for Microsoft 365 stała się najważniejszym elementem środowiska biurowych aplikacji, szczególnie tam, gdzie przykłada się dużą wagę do danych krytycznych. System Veeam Backup for Microsoft chroni aplikacje i dane, które znajdują się w ich komponentach. Ogranicza ryzyko utraty danych, oferując następujące korzyści:

  • Zapewnia zaawansowane funkcje wyszukiwania.
  • Chroni dane z pakietu Office 365 przed przypadkowym usunięciem i utratą danych.
  • Zapewnia szybkie przywracanie pojedynczych plików i elementów Office 365.
  • Ułatwia tworzenie kopii zapasowych e-mail z pakietu Office 365.
  • Minimalizuje ryzyko utraty dostępu do poczty e-mail. Zapewnia ich stałą dostępność.
  • Operacje przywracania są łatwe i intuicyjne w obsłudze, a łatwe odzyskiwanie – dostępne w każdej chwili.

Jak działa Veeam Backup dla Microsoft Office 365?

Obrazek do tekstu

Veeam Backup dla Microsoft 365 to rozwiązanie w pełni zintegrowane z Veeam Backup & Replication. Oznacza to, że możliwy jest szybki backup danych środowisk chmury hybrydowej, a także przenoszenie danych między pakietem Office 365 i lokalnym wdrożeniem serwera Exchange.

Firma Microsoft 365 w ramach umowy udostępnia zróżnicowane usługi, jednak nie zawsze tworzenie kopii zapasowych jest jedną z nich. Firma chroni dane z poczty e-mail – robi to za pomocą grupy dostępności danych programu Exchange. Używa też tradycyjnych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych, dzięki czemu zabezpiecza Office 365 przed skutkami utraty danych.

Pamiętaj jednak, że wszystkie dane, które przechowujesz w pakiecie Office 365, należą do Twojej firmy. Dlatego to na nich spoczywa obowiązek ich ochrony. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi właśnie Veeam Backup for Microsoft. Utracone dane można odzyskać przy użyciu rozwiązania Veeam Backup dla Microsoft Office 365.

Główne zalety usługi Veeam Backup dla Mirosoft Office 365

Czy wiesz, że ponad połowa danych przechowywanych w chmurze znajduje się w dokumentach pakietu Office? Jednocześnie, około ¾ tych danych nie ma żadnej kopii zapasowej.

Ochrona danych pakietu Office 365

Veeam Backup for Microsoft chroni dane przed przypadkowym usunięciem, zagrożeniami bezpieczeństwa, a także lukami w zasadach przechowywania. W interfejsie użytkownika dostępne są przydatne raporty, które umożliwiają identyfikację niechronionych skrzynek pocztowych pakietu Office 365, a także zarządzanie licencjami i wykorzystaniem dostępnego miejsca.

Szybkie przywracanie utraconych danych

Dane możesz przywrócić niemal natychmiast. Obejmuje to wiadomości e-mail, a także pliki i witryny pakietu Office 365. Dane możesz przywrócić szybko i granularnie. Wystarczy kilka kliknięć, aby przywrócić skrzynki pocztowe, biblioteki, dokumenty, foldery OneDrive dla firm czy ustawienia Microsoft Teams, dodatkowo system umożliwia szybkie przywracania dokumentów. Dzięki zaawansowanym granularnym funkcjom wyszukiwania możliwe jest odzyskiwanie tylko tych danych, które są potrzebne.

Zgodność z przepisami i standardami

Dzięki superwydajnym operacjom eDiscovery zgodność z przepisami i zasadami jest jeszcze łatwiejsza do wdrożenia. Kopia zapasowa pozwala przechowywać wiadomości e-mail przez dowolnie długi czas, zgodnie z zasadami długoterminowego przechowywania danych, które wynikają z uwarunkowań prawnych. Warto również podkreślić, że najnowsza wersja pozwala na tworzenie zaawansowanych operacji eDiscovery z danych pakietu Office 365.

Najnowsza wersja oprogramowania przystosowana jest do aplikacji Microsoft i Teams. Oprogramowanie jest doskonale skalowalne – architektura z wieloma repozytoriami (i dzierżawcami) pozwala na ochronę nawet bardzo rozbudowanych wdrożeń Microsoft Office 365 objętych backupem przy użyciu jednej instancji.

Dlaczego warto skorzystać z rozwiązania Veeam Backup dla Microsoft 365?

Obrazek do tekstu

Rozwiązanie Veeam Backup dla Microsoft Office 365 to jedno z najbardziej zaawansowanych obecnie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji programu pocztowego. Skutecznie zabezpiecza krytyczne dane i daje wiele opcji ich odzyskiwania.

Najnowsza wersja oprogramowania umożliwia też dopasowanie funkcji backupu danych pakietu do własnych, indywidualnych wymagań, w szczególności dla pakietu Microsoft Teams. Dzięki temu szybkie wyszukiwania i przywracania danych programu są jeszcze bardziej efektywne. Przywracać możesz zarówno całe zespoły, jak i określone kanały i ustawienia.

Czym jest usługa Veeam dla Office 365?

Narzędzie Veeam Backup dla danych pakietu Office 365 z automatycznym skalowaniem repozytorium sprawdzi się w każdej rozwijającej się firmie, w której niezbędne jest tworzenie kopii zapasowych programów pocztowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze oraz bezpiecznym przechowywaniu danych Microsoft Office 365 i chronionej kopii zapasowe, czekamy na Twoją wiadomość!

Tagi oferty: veeam backup dla microsoft office 365, microsoft office 365 backup, backup onedrive, backup sharepoint, exchange online

Zapraszamy do współpracy

dołącz do grona naszych klientów!

Kontakt